Loading...

Poradna: 9 tipů, jak se zlepšit v cizím jazyce

Jaké možnosti má dnes dospělý člověk, který se chce nebo potřebuje naučit cizí jazyk, případně by rád obnovil znalosti ze školních let? Tereza Najberková odpovídá v radioporadně Českého rozhlasu na téma: jak efektivně na výuku cizích jazyků?

9 tipů, jak se zlepšit v cizím jazyce:

1. Mluvte

Jazyk je nutné aktivně používat. Tedy mluvit, mluvit, mluvit. Nestyďte se!

2. Cizojazyčná média alespoň 3 hodiny týdně

Pokud vám to vaše úroveň dovolí, zkuste sledovat zahraniční média

3. Bez dabingu

Sledování filmů bez dabingu v původním znění vám nejen umožní zjistit, jak pronikavý hlas má George Clooney, ale také vám pomůže nacvičit poslech a rychle se zorientovat v mluveném projevu.

4. Čtěte cizojazyčnou literaturu

Vytipujte si zajímavou knihu přizpůsobenou vaší úrovni jazyka. Řada vydavatelství nabízí množství titulů i pro začátečníky.

5. Zapište se do kurzu

Seznámíte se s novými lidmi a budete mít nad sebou i lektora, který vám pomůže, pokud se dostanete do slepé uličky.

6. Pobyt v zahraničí

Naordinujte si s partnerem či rodinou prodloužený víkend v Londýně nebo Vídni a zkuste se domluvit. Nestyďte se, místní naopak ocení vaši snahu.

7. Každý den jedno nové slovíčko/fráze

Stáhněte si do mobilu aplikaci, která vám pomůže s učením cizího jazyka, a s její pomocí se každý den naučte alespoň jedno nové slovíčko a snažte se jej používat. 

8. Převeďte teorii do praxe

Nová znalost není k ničemu, pokud ji nebudete používat.

9. Ujasněte si priority

Není dobré nechávat studium až jako poslední věc na večer. Mozek je unaven, tělu se nechce a motivace klesá. Mnohem účinnější je začít hned ráno nebo dopoledne. Stačí si přečíst jeden článek, udělat dvě cvičení z učebnice, kouknout na video na Youtube.

Zdroj: hradec.rozhlas.cz

Loading...