Sponzorské aktivity

Rádi podporujeme věci, které mají smysl.

  • Home
  • »
  • Sponzorské aktivity

Remobil

We act ECO! Proto jsme se také zúčastnili neziskového projektu Remobil a zbavili se tak ekologicky starých, nepotřebných mobilních telefonů.

Projekt Remobil je určen pro všechny typy subjektů včetně občanů a funguje v celé České republice. Hlavním cílem je změna stavu, kdy se telefony hromadí v domácnostech a znamenají tak do budoucna enviromentální problém. Nabízí proto co nejjednodušší způsob jak se nepotřebných telefonů zbavit.  Zároveň se z každého telefonu přispívá 10 Kč na charitativní účely a díky recyklaci mobilů dochází k opětovnému využití surovin. To v součtu znamená například významné úspory vody a snížení produkce ekvivalentu CO². Oboje vzniká nebo se spotřebovává při těžbě nerostných surovin nutných pro výrobu, například nových mobilních telefonů.

 

Jak jsme přispěli my?

  • počet sesbíraných telefonů: 53 kusů
  • ostatní příslušenství nebo elektrozařízení: 1 kg
  • množství práce pro hendikepované: 8 hod.
  • příspěvek na dobročinnost: 530 Kč
  • snížení emisí ekv. CO2: 84 kg
  • úspora pitné vody: 1584 l
  • snížení počtu kilometrů: 512 km

Certifikát od Remobil

Spolupracujeme s organizací Klub ŽAP

Klub ŽAP je neziskové svépomocné sdružení žen s rakovinou prsu. Jeho cílem je pomáhat ženám s nádorovým onemocněním, překonat složité před i pooperační období, poskytnout jim co nejvíce informací o nemoci a její léčbě, podporovat zlepšení psychické i fyzické kondice, zvýšení sebevědomí a celkové zlepšení kvality života. V rámci prevence rakoviny prsu provádí instruktáže o samovyšetřování prsu pro veřejnost.

Spolupráce se sdružením ProCit

ProCit je poskytovatel sociálně akvizičních služeb pro rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra. Cílem tohoto občanského sdružení je ulehčit rodinám dětí s autismem, poskytnout jim zázemí s odbornou péčí a znovu je zapojit do většinové společnosti.

Skřivánek v modré 2020

Buď jinej, buď modrej!
K příležitosti Světového dne porozumění autismu se Skřivánčí zaměstnanci převlékli do modré. Modrou barvou vyjadřujeme podporu Občanské sdružení ProCit, z.s. (Plzeň) . A proč právě modrá?  Symbolizuje schopnost komunikovat a rozumět. Jde o dvě oblasti, kde lidé s autismem potřebují největší podporu a pochopení od veřejnosti.

Podívejte se na známé osobnosti, které se oblékly do modré.

RUN for ProCit 2019

RUN for ProCit se moc povedl, akci hodnotíme velice dobře. Běžců se zúčastnilo kolem 400, celkem bylo přítomno cca 500 lidí.
Výtěžek pro ProCit na konto veřejné sbírky byl cca 80 tisíc, což je nejvíce za éru pořádání modrého běhu, máme moc velkou radost. Věřím, že i příští rok, kdy slavíme 10. výročí od založení ProCitu se běhu zúčastníte a podpoříte nás.

Skřivánek v modrém

Dne 2. 4. každoročně nastává světový den porozumění autismu.

V souladu s Mezinárodní konvencí o právech lidí s postižením tento den slouží především pro zdůraznění faktu, že je třeba zkvalitňovat život lidí s autismem, aby mohli vést smysluplný a důstojný život.

Lidé na celém světě zapojují do osvětových kampaní. Většinu akcí spojuje modrá barva. Proč modrá? Modrá je barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.

V rámci projektu “Skřivánek v modrém” se celá firma barví do modra. Zaměstnanci přijdou do práce v modrém oblečení, firemní e-maily se zabarví na modro. Modrou barvou dáváme najevo koho podporujeme a komu pomáháme v těžké situaci.

RUN for ProCit 2018

Světový den autismu v roce 2018 připadl na Velikonoční pondělí. Místo dress codu a emailových schránek jsme v tento sváteční den ve Skřivánkovi zbarvili do modra velikonoční vajíčka. V kruhu rodinném jsme tedy oslavili Veselé a modré Velikonoce.

Dne 7.4. jsme si opět nenechali ujít již 3.ročník rodinného charitativního běhu RUN for ProCit na podporu dětí s autismem. Nadační běh můžete každý rok podpořit i vy. Zakoupením startovného nebo drobných dárků v den závodu. Letos byl běh navíc zpestřen modrou práškovací barvou, na vybraném úseku trati. Délka běžecký tras jsou 2 a 5 km. Ocenění byli první tři běžci a běžkyně z každého běhu.

Že nepatříte mezi velké sportovce? Nevadí, každý si zde najde něco svého. Tento rok byli mile potěšení všichni fanoušci dobré kávy, piva a dobrého jídla. Děkujeme všem, kteří neseděli doma a připojili se k nám v boji za dobrou věc. Výtěžek z celé akce putuje na podporu rodinám, které pečují o děti s poruchou autistického spektra (PAS).

RUN for ProCit 2017

1. dubna 2017 proběhl 2. ročník charitativního rodinného běhu RUN for ProCit na podporu dětí s autismem.

Běžci mohli přispět na konto ProCit zakoupením startovného nebo koupí drobného dárku v den závodu.

Součástí akce byl i bohatý doprovodný program. Pro děti byl připraven skákací hrad a malování na obličej. Pro dobrodruhy byla připravena speciální zážitková běžecká trasa. Milovníci dobrého jídla a pití mohli ochutnat skvělou kávu, francouzské delikatesy, výbornou vegetariánskou polévku nebo běžecké pivo a mošty z místního pivovaru.

Akce se zúčastnilo okolo 500 nadšených běžců a pro ProCit se podařilo vybrat skvělých 70 000 Kč.

Loading...
Loading...