Loading...

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více informací | Rozumím

Nový normál v korporátním světě. Zaměstnanci se do kanceláří naplno nevrátí, říkají šéfové českých firem

Nový normál v korporátním světě. Zaměstnanci se do kanceláří naplno nevrátí, říkají šéfové českých firem

Firmy a jejich zaměstnanci mají za sebou několikaměsíční lockdown v kuse, během kterého si zvykli na práci z domova. Bude se jim ale chtít zpět do kanceláří a budou to jejich zaměstnavatelé vůbec požadovat? Zeptali jsme se samotných šéfů českých firem.

Vrátili či vrátí se vaši zaměstnanci po několikaměsíčním home officu naplno zpět do kanceláří?

V rámci naší agentury nabízíme několik druhů služeb, kdy každá z nich vyžaduje jiné zapojení zaměstnanců přímo na místě. Většina našich zaměstnanců je již z podstaty své pracovní náplně zvyklá na formu práce na dálku, mají k tomu přizpůsobené i vybavení. Pandemie trend práce z domova urychlila, primárně co se týče segmentu jazykové výuky, kde dosud převládala prezenční forma.

Obdobná změna nastala u tlumočníků, kteří stále pracují takřka výhradně online, neboť tak probíhají i samotné akce. Ani s rozvolňováním však nepředpokládáme, že dojde k navrácení poptávky po tlumočení na místě do stavu před krizí. Firmy si zvykly na úsporu času, ale mnohdy i financí, které jim tlumočení či zmíněná výuka na dálku přináší. A měly možnost si ověřit, že kvalita služby tím rozhodně neklesá.

Výraznější návrat do kanceláří čekáme u administrativních pracovníků, i tam ale platí, že půjde o flexibilnější systém, který bude kombinovat práci z domova i kanceláře. Naopak se s krizí příliš nezměnilo pro překladatele, kteří k práci tradičně nepotřebují nikoho dalšího a naopak oceňují, že mohou pracovat v jim příjemném prostředí a odkudkoliv. Neznamená to ale, že bychom se s kolegy již nepotkávali. K udržení týmu je pro nás stále osobní kontakt nenahraditelný. (Bronislava Chudobová, generální ředitelka jazykové agentury Skřivánek)

Zdroj: peak.cz

Loading...